Offshore Bankacılık Legel mı?

Bu, açık deniz bankacılığı hakkında sıkça sorulan sorulardan biri ve kısaca, YES, açık deniz bankacılığı yasal. Açık deniz bankacılığı o kadar yasaldır ki, her zaman yasal kalacaktır. Açık deniz bankacılığı tüm topluma fayda sağlar ve vazgeçilmezdir. Vergi kaçakçılığı amacıyla denizaşırı bankacılığı kullanmak yasal değildir ve genellikle denizaşırı bankacılığı ile ilişkilendirilen ve yanlış algılanmanın nedenidir. Açık deniz bankacılığı, kara para aklama gibi cezai faaliyetlerle de ilişkilendirilir. Bu makale farklılığı netleştirecek ve açık deniz bankacılığının neden yasal kalacağını inceleyecektir.

Offshore terimi, Birleşik Krallık’tan tam anlamıyla offshore olan vergi cenneti İngiliz Kanal Adaları’ndan gelmiştir. Şimdi bu terim, adalar olsun olmasın tüm vergi cennetlerine atıfta bulunmak için kullanılıyor. Teknik olarak, paranızı sadece ülkenizdeki bir hesaptan başka bir bölgeye taşımak, vergi cenneti olmasa bile, denizaşırı bankacılık olarak kabul edilir. Bu, açık deniz bankacılığının her zaman yasal olmasının ana nedenidir. Bir ülkeden diğerine para taşımak nasıl yasa dışı olabilir?

Bireyler veya şirketler, büyük veya küçük, hatta hükümetlerin bile, dünyanın her yerine para taşımasına ihtiyacı var. Parayı bir ülkeden diğerine taşımak yasa dışı olsaydı, küresel ekonomimizin ciddi sorunları olur ve bunu nasıl başarabileceğimizi göremiyorum. Sürekli eBay’den ürün sipariş ediyoruz, bazıları ise diğer ülkelerden alıyor. İnsanlar çevrimiçi sipariş verirken fon transferi yapmak için Paypal hesaplarını kullanır. Hükümetler ithalat ihracat faaliyetlerine katılıyor ve bir şekilde bunun bedelini ödemek zorunda. Yani yine, hiç kimse paranızı başka bir ülkeye götürmenizi engelleyemez; bu şekilde kalacak yasal ve günlük bir süreçtir.

Yasal olmayan şey vergi kaçakçılığı için açık denizde bankacılık yapmaktır. Hangi ülkede ikamet ettiğinize bağlı olarak, ülke dışından para almak veya yurtdışında para kazanmak ve hiçbir zaman ikamet ettiğiniz ülkeye göndermemek veya beyan etmemek yasa dışıdır. belirtildiği gibi, bu vergi durumunuza ve ikamet ettiğiniz ülkeye bağlıdır. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde, federal hükümet, tüm vatandaşların, dünyanın neresinde bulunduklarına bakılmaksızın tüm vergilendirilebilir varlıkları beyan etmelerini gerektirir. Bunu yapmamak ceza gerektiren bir suç işlemektir. Bununla birlikte, vergilerden tasarruf etmek için belirli bir süre uzağa göç etmek gibi yollar var. Uluslararası şirketler, kaygan bir açık deniz banka hesapları ağı ve IBC’ler kullanarak vergi yüklerini de azaltabilir. Akılda tutulması gereken bir başka şey de, birçok ülkenin ülke dışından kazanılan ve getirilen paralar üzerinden gelir vergisi almamasıdır. Ayrıca hesaplardan kazanılan vergi faizleri de yoktur.
Öyleyse, ABD vatandaşları ve İngiltere ve Avrupa vatandaşları denizaşırı bankacılık yoluyla vergi biriktiremezlerse, bu nasıl faydalı olabilir?
Vergiden tasarruf etmek, offshore bankacılık hesaplarını kullanmanın tek avantajı değildir. Bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok başka yarar vardır:

-Seçilmiş hesap Gizlilik
– Agresif davalardan korunma
-Daha rekabetçi hesap yapıları reklam faiz oranları
– Paranıza küresel erişim
-Çoklu para birimlerinde bankaya ulaşabilme
-Global iş fırsatlarına erişim

Üstelik, yozlaşmış ya da dengesiz ekonomik sistemlere sahip ülkelerde yaşayanların ekonomik ve politik açıdan istikrarlı bir yargı alanında bankacılığı yapma şansına sahip olduğunu unutmamak gerekir.

About vis

Check Also

Offshore Bankacılık Sırları Para Büyük Miktarlarda Yapmak İçin Sırlar Nelerdir?

Büyük miktarlarda para kazanmak için açık deniz bankacılığı sırlarını araştırırken, bilgilerin yanlış olabileceği konusunda uyarılan ...