Offshore Bankacılık Yatırımlarına Nasıl Girebilirim?

Bahamalar’da Özel Güven Şirketlerinin kurulmasına izin veren yasal değişiklikler yakın zamanda tanıtılmıştır. Bu, hükümetin tüm müşterilere üstün finansal hizmetler sağlama konusundaki taahhüdünü göstermektedir.

Hükümet, diğer bankaların yanı sıra Uluslararası Bankalar ve Güven Şirketleri, Bahamalar Mali Hizmetler Kurulu gibi hissedarlarla da konuşuyor. Özel Güven Şirketleri ile ilgili mevzuatın kullanımını ve gözden geçirilmesini tartışmak üzere yeni bir seminer düzenlendi.

Özel bir güven şirketi, tek bir güvene mütevelli olarak hareket etmek amacıyla kurulur. Dünyanın servetinin çoğu özel şahıslar ve aileleri tarafından tutulur. Bu servetin korunması Özel Zenginlik Yönetimi’nin konusu. Aileler için PWM, zenginlik üretmek, zenginlikleri avcılardan korumak ve zenginliklerin bir nesilden diğerine geçişini kontrol etmek için programlar oluşturulmasını içerir. Bu hizmetler genellikle net değeri yüksek olan kişilere yöneliktir.

2003’te bu kişilerin sahip olduğu para 29 trilyon dolar civarındaydı ve 2008 yılına kadar 41 trilyon dolara çıkması bekleniyordu. Denizaşırı bankacılık yatırımlarıyla ilgilenecek biri hakkında konuşurken, büyük olasılıkla 100.000 ila 5 milyon dolar tutarında olan biri olacaktı. . Bir yatırımcının yatırımı 100.000 ABD Dolarından az olması durumunda, açık deniz yatırımının kendileri için uygun olması muhtemeldir.

Neredeyse uluslararası olma yolunda ilerleyen her banka, daha zengin özel mevduat sahiplerine özel bir faiz oranı sunuyor ve bunu özel bankacılık olarak adlandırıyor. Asgari miktarlar birçok durumda 10.000 doların altına düştü. Pek çok kurum müşteriye, geleceğe yatırım yapacakları 200.000 dolar veya 2 milyon dolar olacağını umarak yatırım yapmak için 20.000 dolar veriyor.

Açık deniz bankacılığı yatırımı veya özel yatırım, genellikle tek kullanımlık zenginlik 100.000 ABD dolarının üzerinde olan şahıs veya şirket tarafından kişiselleştirilmiş bir düzeyde sunulan yatırım yönetimi anlamına gelir. Özel bir banka hesabı açmayı düşündüğünüzde dikkatli olmalısınız. İş yapmak istediğiniz bankanın türü olduğundan emin olmanız gerekir. Özel bankacılık, açık deniz bankacılığı ile aynı değildir. Farkı bilmen gerekecek. Herhangi bir hesap açmadan önce, bankanızın işletmeden ne kazanmayı umduğunu öğrenin.

Özel bankacılık mutlaka yatırım anlamına gelmez. Bankalar zengin insanlara borç para vermek istiyor. Borç verme veya ödünç alma işlemi eşlik etmeyen özel bir banka ile para yatırıyorsanız, genellikle bir ücret ödemeniz gerekir. Çoğu zaman bu bankalar gelecekte varlıklı emanetçilerin daha fazla katılımını umut ediyor.

Zengin bir bireyseniz, paranızı kurumlarına yatırmanızı isteyen pek çok farklı bankanın teklifleri ile kuşkusuz bombalanacaksınız. Bir denizaşırı mı yoksa geleneksel bir banka mı seçeceğiniz konutunuzun durumuna bağlı olacaktır. Vergi düşük bir bölgede ikamet etmeyi planlıyorsanız ya da yakın bir gelecekte yapmayı planlıyorsanız, muhtemelen bir denizaşırı bankayla iş yapmak isteyebilirsiniz.

Katılmadan önce seçtiğiniz banka hakkında her şeyi bilmeniz gerekir. Size neler sunabileceklerini gördükten sonra, özel ihtiyaçlarınız için doğru bankayı seçebileceksiniz.

About vis

Check Also

Offshore Bankacılık Sırları Para Büyük Miktarlarda Yapmak İçin Sırlar Nelerdir?

Büyük miktarlarda para kazanmak için açık deniz bankacılığı sırlarını araştırırken, bilgilerin yanlış olabileceği konusunda uyarılan ...