Peki ya Dubai’deki Offshore Bankacılığı?

Dubai’de offshore bankacılığa, vize aldığınız sürece izin verilir. Dubai’de bir banka hesabı açtığınızda, fonları alıp verebilirsiniz. Bölgelere girerken para birimi bildirmenize gerek kalmayacağından, fonları seçtiğiniz herhangi bir biçimde taşıyabileceksiniz.

Uluslararası banka transferleri, bu bankaların uzman olduğu bir alandır. Dubai’de para çıkışı bir süredir çok kazançlı geçti. Bölgeye taşınan ve kazancının çoğunu kendi ülkelerine ihraç eden çok az sayıda müşteri olmuştur. Birçok kişi, kendi ülkesinde vergi ödemekten kurtulmak için banka hesapları açtı.

Açık deniz bankalarının yanı sıra Dubai’de çok sayıda döviz bürosu var. Bu şirketler, işletmede çok fazla deneyime sahip ve açık deniz bankalarından daha iyi oranlara sahip büyük ticaret ailelerine aittir. Teleks, posta, bankadan bankaya, telgraf ve SWIFT dahil olmak üzere çeşitli aktarım sistemleri mevcuttur. Borsalar ve bankalar çok rekabetçi, doğru, hızlı ve güvenilirdir. İşlemin sonucu, alıcı taraftaki kuruma büyük ölçüde bağlı. En hızlı transfer yöntemi normalde elektronik transferdir. Tutarda normalde bir indirim veya ekleme olduğu için alıcı bankanın uğraştığından farklı bir para birimi gönderiyorsanız gecikmeler olabilir. Aynı bankanın şubeleri arasında fon göndermek daha verimlidir.

Dubai’yi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, odanızı ve diğer küçük masraflarınızı karşılamak için muhtemelen biraz yerel para biriminiz olmalıdır. Döviz bozdurma işlemleri büyük havaalanlarında mevcuttur, çoğu 24 saat açıktır. Fiyatlar elverişsiz olacağından otelinizde para alışverişi yapmamalısınız.

Dubai içine ve dışına para gönderme veya yatırma konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Her yere ve herhangi bir para birimine para aktarabileceksiniz. Birçoğu, denizaşırı bankalara para transfer etmek için kendi bankalarını kullanmayı kolay buluyor, ancak bu hizmeti verecek çok sayıda kurum var. En iyisi, biraz ödev yapmak ve en iyi anlaşmayı yapmaktır. Aranacak en önemli şey en iyi döviz kuru ve komisyon ücretlerinin ne kadar olacağıdır. Size iyi bir fiyat teklifi verebilirler ancak bir araya getirilen tüm masraflara bakmanız ve oradan karar vermeniz gerekir. Bankanızın, paranızı transfer etmek için sizden bir ücret alacağını hatırlamanız gerekir.

Dubai’deki offshore bankacılığı, aşağıdakiler gibi Tax Haven Services’i sunmaktadır:

– Özel Banka Hesapları
– Varlık Koruma
– Portföy Yöneticileri
– Varlık Yönetimi
– Varlık Yönetimi
– Vergi Danışmanlığı
– Kişisel Finansal Stratejiler
– Hesap yöneticileri
– Miras Planlama
– Şirket kuruluşu

Bunlar, Dubai’deki açık deniz bankaları tarafından sunulan hizmetlerden bazılarıdır. Hangilerinin sizin gereksinimlerinize en uygun banka hesap paketini vereceğini görmek için farklı açık deniz bankalarını ve döviz bürolarını kontrol etmeniz gerekecektir. Her zaman alışveriş yapmalısınız, böylece bankacılık ihtiyaçlarınız konusunda bilinçli bir karar verebilirsiniz.

About vis

Check Also

Offshore Bankacılık Sırları Para Büyük Miktarlarda Yapmak İçin Sırlar Nelerdir?

Büyük miktarlarda para kazanmak için açık deniz bankacılığı sırlarını araştırırken, bilgilerin yanlış olabileceği konusunda uyarılan ...