Kredi Kartı Borcunu Önlemek Size Çıkmadan Önce

Ekonominin siz ve benim gibi gündelik insanların ayak uydurması için çok zor olduğu bu modern zamanda, kredi faturalarınız birikmeye başladığında kredi sıkıntısı çekmeniz kolaydır. Kredi kartları dünyasının iplerini öğrenmeye yeni başlayacak durumdaysanız, kredi kartı borcundan kaçınmak için size gizlice girmeden ve burnunuzu temiz tutmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır.

Sadece ilk kredi kartınızı alıyorsanız, bu sizin için olağanüstü bir amaçtır. On binlerce dolarlık kredi kartı borcuyla savaşan birini tanıyor veya onlarla konuşursanız, hapis cezasının ne kadar olacağını bilirsiniz. Bu kredi kartı borcu bir kez o kadar yükselirse, onu düşürmek için en iyi şartlarda bile harcadığı zaman, onlarca yıl olmasa da yıllar içinde gerçekleşir. Ve tüm bu süre boyunca, binlerce dolar para, size yiyecek, film için bilet veya yeni kıyafetler satın almayan kredi faizine düşüyor. Sadece senin için hiçbir değeri olmadan gider.

Ancak, kredi dünyasında yeniyseniz, kredi kartı almak iyi bir şeydir. Ama bir tane edindiğinde kontrol altında tutmak birincisidir. Bir kez kredi kartı kullanmanın inanılmaz kolay olduğunu göreceksiniz. Aslında, perakende dünyası işlemlerin başka bir şekilde yapılmasını zorlaştırmaktadır. Bu sayede pompanın gazını ödeyebilir, hatta marketten yiyecek alabilirsiniz. Ve bu harika kredi kullanımının faydası faydalı olsa da, ayın sonunda bir kredi kartı faturasının bir borcu olabilir. Ve bu faturayı ödemezseniz, kredi kartı borcu hapishanesinde ömür boyu hapis cezasına atılan ilk adım budur.

Bu yüzden, her ikisini de sorumlu bir şekilde kullanmak için izlemeniz gereken bazı kurallar var, aynı zamanda sizin için gerçek bir değeri olan kredi notunuzu oluşturmaya devam etmek. Kredi kartı şirketlerinin size söylemediklerini, bir kredi kartından ücret almanın bir kredi olduğunu unutmayın. Sinemaya gitmek için sadece on dolar ödemenize rağmen, bu sinema biletini finanse etmek için teminatsız bir kredi kullandınız.

Bir kredi kartı kullanmaya başladığınızda, harcadığınız her şeyi geri ödeyeceğinizi unutmayın. Bedava para değil. Her ay her bir makbuzu kurtarmak ve kredinize harcadığınız parayı hesaplamak iyi bir uygulamadır. Şimdi sadece kredi kartınızı kontrol etmek için kullanabilirsiniz, dürüst olmanızı sağlar, çünkü kredi kartınıza her bir masraf ekleyişinizde, hesap özetinizi güncelleyebilirsiniz; fatura geliyor.

Her ay kredi kartını kapatmak, kredi sorunlarını kontrol altında tutmanın en iyi yoludur. Şimdi borcun bir miktarının aydan aya doğru kaymasına izin vermek kötü bir fikir değildir. Bu, daha büyük bir satın alma almak istediğinizde size yol boyunca iyi ödeme yapacak olan kredi geçmişinizi ve kredi derecelendirmenizi oluşturur. Ancak kredinizin üzerinde kalarak ve kartınıza neler geçiyorsa, kredi kartı hapishanesi olmadan iyi bir kredi kullanım ömrüne yol açacak türden alışkanlıklar ile başlayacaksınız. Ve bu hayatın erken dönemlerinde kendinize vermeniz için harika bir hediye.

ppppp

Kelime Sayısı 600

About vis

Check Also

Üniversite öğrencisi kredi kartı borcu

Kredi kartı borcu, utangaç olmak istemeyen bir kimseden uzak durmuyor. Kişinin deneyimli bir profesyonel veya ...