Arıcılık Ekipmanları

Tüm hobilerde olduğu gibi, arıcılık, başarılı bir kovan kurmadan önce bazı temel donanımları gerektirir. Postaneden bir arama yapmadan önce arıları almanızı isteyen bu ekipman satın alınmalıdır.

İhtiyacınız olan en belirgin ekipman, gerçek arı kovanıdır.

Arı kovanının beş üstü olmalı. Süperler, kovanın çok önemli bir parçası çünkü arıların ballarını depolayacakları yerler. Bu beş supers, kovanın dibi ile kovan örtüsünün arasında olmalıdır. Bu süperler çok önemlidir, çünkü arıların ballarını depolayacakları ve yavrularını yetiştirecekleri yerlerdir. Aktif bir kovanız olduğunda, bu üstlerin her birinde dokuz ila on kare bulunur. Sığ supers veya derin supers ile bir kovan isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Derin süpersin avantajı, arıcıların yalnızca bir büyüklükte vakıf satın almalarını sağlamalarıdır. Dezavantajı, dolu olduğunda, derin bir süper yüz pound ağırlığında olabilir. Arılarınız için bir kovanınız olduğunda, kovanın kuvvetli bir rüzgarda devrilmesi için düz bir yüzeye sahip bir yere yerleştirdiğinizden emin olun. Ayrıca, insanların ve evcil hayvanların onu rahatsız etmeyecekleri bir yere yerleştirdiğinizden emin olun.

Aralayıcı, arıcıların, kareler arasındayken kareler arasında eşit miktarda boşluk tutmak için kullandıkları bir ekipman parçasıdır.

İhtiyacınız olan bir sonraki ekipman sigara içen. Sigara içen, arıları balı hasat etmeye hazırlanırken kovandan çıkmaya teşvik etmek için kullanacağınız şeydir. Sigara içen tasarımı şaşırtıcı bir şekilde basittir. Sigara içen bir huni, bir yanma odası ve körükten oluşur. Birçok arıcı, eski, temiz çuvalın sigara içen için en iyi malzeme olduğunu iddia eder, çünkü çuvalın tutuşması kolaydır ve smolders ve sigara içirir. Diğer arıcılar kurutulmuş mısır koçanı kullanmayı tercih eder. Yanma odasında ateş yakıldığında körükler devam eder. Huni, dumanı kovana yönlendirerek arıların gitmesini teşvik eder.

İhtiyacınız olan diğer bir araç metal bir kovan aracıdır. Metal kovan aracı kovanı açmak, kovan gövdelerini ayırmak ve çerçeveleri temiz bir şekilde sıyrmak için kullanılır. Arıcılık aracı olarak düşünün.

Hiçbir arıcı, arı fırçasını alana kadar arıların gönderisini almaya hazır değildir. Bir arı fırçası arıları hafifçe fırçalamak için kullanılır, böylece arıcı çerçeveleri inceleyebilir.

Balınızı toplamanın zamanı geldiğinde, bir fumer panosuna ihtiyacınız olacak. Bir fumer tahtası, arıların çıkarıldığı kimyasallarla kaplanmış bir karttır ve daha sonra arıları bir süper bırakmaya teşvik etmek ve peteklerini almanıza izin vermek için kullanılır.

Kullanılmış ekipman kullanmanın sakıncası yoksa, EBay’da arıcılık ekipmanı için harika fiyatlar bulabilirsiniz. Arıcılık ekipmanı sunan birkaç katalog ve web sitesi vardır ve bunların çoğu yeni başlayanlar için paketler sunar.

About vis

Check Also

Kaliforniya’nın Badem Bahçeleri

California badem endüstrisi, tüm ülkedeki arıcıların ilgisini çekiyor. Badem bahçesinin bal arıları için talepleri o ...