Arıcılık ve Elma Bahçeleri

Ülke elma bahçeleri ile dolu. Elma bahçeleri, süpermarkette satın aldığınız elmaların nereden geldiğidir. Elma püresi, meyve bahçelerinde yetiştirilen elmadan yapılır. Elma suyu ve elma şarabı içen insanlar, çalışkan meyve bahçesi sahiplerinin sağladığı ürünlerin tadını çıkarırlar. Elmalı meyve bahçeleri olmasaydı elmalı turta olmazdı. Dünya elma bahçeleri olmadan daha üzücü bir yer olurdu.

İlkbaharda insanlar elma bahçelerinin önünden geçerler ve düzenli elma ağaçlarından sonra düzenli sıra görürler, yayılan dalları narin elma çiçeklerinin kokusuyla kokar. Yaz aylarında aynı meyve bahçesini geçip aynı ağaçları görebilirler, güneş ışığında parlayan yapraklar. Sonbaharda aynı ağaçlar elmalı, gevrek ve meyve suyu dolu. Kışın, elma ağaçlarının yayılma organları geniş bir alana yayılır ve ışıltılı kar tabakasıyla örtülür. Sanatsal ağaçlara hayran kalmayı bıraktıklarında, diğer tarım türlerinin aksine, ağaçların arasında çalışan birinin ağaçların meyveli ağır olduğu ve çiftçilerin elmaları topladıklarını gördükleri tek zaman çaba gösterdiğini fark ettiler. Yoldan geçenlerin bir meyve bahçesine sahip olmanın ne kadar kolay olacağını düşünmeye başlaması çok uzun sürmez. Bir elma bahçesi satın alma fırsatı ortaya çıktığında, bu insanlar fırsattan hemen hemen uzaklaşabiliyorlar.

Gerçek şu ki, bir elma bahçesine sahip olmak, daha sonra elma toplamak ve para çekmek için çok daha fazla şey var.

Sıradan yoldan geçen kişi, bir elma bahçesine sahip olmanın çok fazla işe yaramayacağına inanıyor, gerçek şu ki, büyük miktarda geri tepme emeğinin meyve bahçesini korumaya gittiği yönünde. Ağaçların budanması gerekiyor. Ağaçlara böceklerin zarar vermesini önlemek için spreylenmeleri gerekiyor. Ağaçlara özen göstermenin yanı sıra, yapılması gereken çok sayıda genel bakım işi vardır. Yaşlı, verimsiz ağaçları söküp genç ağaçlarla değiştirmek de bir görevdir.

Bir elma bahçesi alırken göz önünde bulundurulacak bir sonraki şey, meyve bahçesinin büyüklüğüdür. Uzmanlara göre, bir elma bahçesi bile kırılmak için en az on dönüm büyük olmalıdır. Bu sadece bile kırılıyor. Teoride, daha büyük bir meyve bahçesi, meyve bahçesi sahibi için daha büyük bir kar marjı anlamına gelir; orchard ve elma mahsulünü hasat.

Belki de elma bahçeleri yeni başlayanlar ilkbahar döneminde elma ağaçlarının çiçek açtıkları zaman meydana gelirler. Ağaçların meyve vermesi için çiçeklerin tozlaştırılması gerekir. Rüzgar çiçekleri döllemeye yardımcı olsa da, bal arıları daha iyidir. Birçok yeni meyve bahçesi sahibi, yabani bölgelerde elma ağaçlarının alanını döllemek için yeterli arı olduğunu düşünüyor. Bu mal sahipleri yıllık verimlerine zarar verebilecek bir varsayımda bulunuyorlar. Deneyimli mal sahipleri, karlı bir hasat almaları için yerel arıcılarla çalışması gerektiğini biliyor. Arıcıların kovanlarını ve bal arılarını kiralarlar. Kovan sahipleri, kovanları meyve bahçelerine kurdular. Fazladan arılar tozlaşmaya yardımcı olur.

About vis

Check Also

Kaliforniya’nın Badem Bahçeleri

California badem endüstrisi, tüm ülkedeki arıcıların ilgisini çekiyor. Badem bahçesinin bal arıları için talepleri o ...