Arıların Kazanılması

Arı sokmalarına karşı alerjiniz olmadığı sürece arıcılık, çok parası ve dönümlük tarımı olmayan birisinin tarımda aktif rol alması için bir yoldur. Ortalama bir kovanın başlangıç ​​gideri, kovan başına yaklaşık 300 $ ‘dır (başlamak için sadece birine ihtiyacınız vardır). Bir kovan satın aldığınızda, arka bahçenizin uzak bir köşesinde tutulabilir, bir kovanlı bazı banliyö evlerini görmek nadir değildir.

Bir arı kovanı kurmayı düşünüyorsanız, yapmanız gereken ilk şey yerel Kooperatif Uzatma ofisini aramaktır. Arıları korumayı kısıtlayan bir bölgede yaşıyorsanız size söyleyebilecekler. Ayrıca size kayıtlı bir arıcı olabileceğiniz ülkelerdeki arıcılık kuruluşunuzun iletişim bilgilerini verebilirler.

Yapmanız gereken bir sonraki şey, potansiyel bal arısı kovanınız için bir yer seçmek.

Arı kovanınız için bir yer seçtikten sonra, bir arı kovanını başarılı bir şekilde korumak için gerekli ekipmanı edinmeniz gerekir. İhtiyacınız olan ekipmanların bir kısmı EBay’de satın alınabilir. İhtiyacınız olan ekipmanı EBay’de bulamıyorsanız, ekipman satın alabileceğiniz birkaç çevrimiçi site vardır. Bir arı kovanı ve diğer arıcılık ekipmanı bulmak ve satın almak için daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, yerel Kooperatif Uzatma ofisinizi veya Amerikan Arıcılar Federasyonu’nu arayın.

Kovanınız için arılar edinmeden önce, tam olarak korunmuş olduğunuzdan emin olmanız önemlidir; bu, arıcılık malzemeleri almak zorunda olduğunuz anlamına gelir.

Kovanınız yerleştiğinde ve her şeyin çalışır durumda olduğundan emin olduğunuzda bal arılarınızı sipariş etme zamanı gelmiştir. En kolay yol, Bal Arıları’nı yerleşik bir arı kovanından sipariş etmektir. Arı siparişinizi kışın erken saatlerinde vermeyi planlamalısınız; ortalama arıcı, arılarını Ocak ve Şubat aylarında sipariş etmektedir. Sipariş genellikle Mart ve Nisan aylarında gönderilir. Arı kovanlarının çoğu arılarını ABD posta servisi aracılığıyla gönderiyor. Arılar postaneye vardığında posta taşıyıcınız arayacak ve arıları almanızı isteyecek. Çok az sayıda posta taşıyıcısı, otomobillerinde genç kızgın arılarla dolu bir araba ile tüm eyalette rahatça sürüş yapar ve sıcak bir arabada birkaç saat harcamak zorunda kalmazlarsa çoğu arı daha sağlıklıdır.

Arılarınızı aldığınızda, sadece arılar için tasarlanmış özel bir taşıma çantasında paketlenmeleri gerekirdi. Bu paket, dışını örten bir ekranı olan ahşap çerçeveli bir “ev” olacak. Bu ambalaj havanın seyahat eden arılara dolaşımını sağlar ve postane çalışanları gibi işleyicilerin sersemlemesini önler.

Arılarınızı aldığınızda, paketin dibinde birkaç ölü arı olduğunu görürseniz şaşırmayın. Seyahat etmek arılar için zordur ve hepsinin yolculuk boyunca yaşaması beklenemez. Arıların geri kalanı kabın yanlarından tutuyor olmalıdır.

Kaptaki bir arının kovanın geri kalanından ayrıldığını göreceksiniz. Bu sizin kraliçe arınız. Kaptaki arıların geri kalanı, arı kovanının geri kalanını hiyerarşiye bırakacaktır. Bazı Arı kovanları, kraliçeyi birkaç hemşire arısı ile birlikte gönderir. Kraliçenin konteynerinin üst kısmı şeker şekerle kaplanacak.

Ayrıca şeker çözeltisi ile dolu bir kap görmek gerekir. Bu şeker çözeltisi, arıların seyahat ederken besledikleri şeydir. Arılarınızı eve götürdüğünüzde, onlara içecek bir şeyler verin. Bunu bir sprey şişesi alarak ve kabı çok ince bir su ile kaplayarak yapabilirsiniz.

About vis

Check Also

Kaliforniya’nın Badem Bahçeleri

California badem endüstrisi, tüm ülkedeki arıcıların ilgisini çekiyor. Badem bahçesinin bal arıları için talepleri o ...