Dünyanın farklı bölgelerinde arıcılık

Dünyadaki pek çok alan, tıbbi ve gıda amaçlı bal ve balmumu üreticileridir. Amerika Birleşik Devletleri, Asya, Afrika ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde çok fazla arıcılık bulacaksınız. Arıcılık Avrupa’da ortaya çıktığından ve Amerika Birleşik Devletleri’nde modernize edildiğinden, bu şekilde ve farklı olarak öğretildiği şekilde farklı. Ancak bu, farklı kültürlerin bir insanı bir yaşam biçimi ve kültürün bir parçası olarak arıcılık yapmaya nasıl yönlendirdiğini görmenin ilginç bir yoludur. İşin güzel yanı, balın belirli yemeklerde veya yemeklerde kullandığı pek çok kültürde çoğunlukla yiyecekler için kullanılıyor olması ya da bazı tatbikatlar hazırlanırken yemeklerin ve balın tatlandırılmasında kullanılması. Amerikalılar genellikle süpermarket için bal üretmek için arıcılık yapmakta ve denizaşırı pazarlara ve kitlesel olarak yetişmek için yeterince gelişmiş arıcılık yapamayan ülkelere sahip ülkelere gönderiyorlar. Belirli markaları taşıdıklarında Whole Foods Market’i severler.

Birçok ülkede denizaşırı ülkeler, ABD’nin bal gibi tek bir ürün üretme yöntemine sahip değiller çünkü etkin bir şekilde hasat yapmayı başardık, böylece pazarın ihtiyaçlarını yeniden üretmeye başlayana kadar pazarın ihtiyaçlarını karşılayacak kadar üretebildik. Arılar kış aylarında aktif olmadığından ve ilkbahar aylarında, Mart ayının sonunda, arıların çiftleşme mevsiminin taze olduğu ve çiçeklerin beslenmeleri ve tozlaşmaları için bolca olduğu Nisan ayının başlarında başlar. Tek başına ABD, Amerikan merkezli şirketlerin sahip olduğu süpermarketlere yurtdışındaki mağazalarına ve restoranlarına sağladıklarında kullanılan balın çoğunu ortaya koyuyor.

Arıcılar her 7 ila 8 günde bir kovanları gözlemliyor olabilir, bu da hafta sonunu zaman geçirmek için ideal bir zaman yapar. Kurdeşen, mayıs ve eylül ayları arasındaki yoğun mevsim arasında günde sadece bir saat bakım yapmaya gerek duymaz. İyi bir sezon 60-100 liralık bal kalıbı için üretebilir ve alıcının kilo ile ne kadar ücretlendirdiğine bağlı olarak, aldığınız her hasat için ne yapacağınıza bağlıdır.

Arıcıların kovanların toplanması ve bakımı sırasında en sık görülen rahatsızlığı, arı kovanlarıdır; bunlar, arı kovanlarının çoktan ziyaret ettiği ve arıların yeraltında yaşadıkları ve bal arıları için sinir bozucu olabilecekleri çirkin siyah ve sarı arılardır. onlar yerden süründüğünde. Birçok arıcı, bal üretimini arttırmanın sırlarından biri olan göçmen olarak adlandırılan kovanlarını hareket ettirir ve arıları farklı çeşitler ve bal grupları üretebilecekleri için tozlaşmak ve beslemek için taze bir çiçek kaynağı verir.

Üretilen her parti, her tozlaşma ile veya kovanlar döndürüldüğünde ve arılar farklı çiçeğe gittiğinde farklılık gösterebilir, bu nedenle bazen balın kendilerine göç sırasında mevcut olan çiçekler türü olduğundan, farklı tatlara sahip olabilirler.

About vis

Check Also

Kaliforniya’nın Badem Bahçeleri

California badem endüstrisi, tüm ülkedeki arıcıların ilgisini çekiyor. Badem bahçesinin bal arıları için talepleri o ...